PLENNEWSLETTERfacebooktwitteryoutube

PRZEFILTRUJ PO GRUPIE WYDARZEŃ LUB WYBIERZ Z WIDOCZNYCH PONIŻEJ:

Second-hand '68, reż. Patrycja Kowańska, współpraca: Bartosz Ostrowski
Data: 21 październikaGodz.: 20:30Wolne miejsca: 0
Instalacja i spektakl w przestrzeni Muzeum Polin, której głównym elementem jest drewniany kontener, kopia skrzyń, w których polscy Żydzi w 1968 -1969 pakowali swój dobytek. Zamiast mebli i ubrań z lat 60. są tam przedmioty, które mają przy sobie współcześni migranci z Afryki Północnej, takie jak ładowarka do telefonu, sandały czy Koran. Dwójka aktorów w roli kustoszy wystawy opowiada o zawartości kontenera i prowadzi narrację o tym, dlaczego migracje, takie jak Marcowa czy współczesna zostają wyrzucone z pamięci i świadomości zbiorowej. Skrzynia z przedmiotami migrantów jest jak czarna skrzynka pamięci.
BRAK BILETÓW
Juden (r)aus Arras, reż. Jędrzej Piaskowski, dram. Hubert Sulima
Data: 22 październikaGodz.: 16:00Wolne miejsca: 86
Projekt sztuki teatralnej, pokazującej doświadczenie Marca z perspektywy niepełnosprawnego psychicznie chłopaka, Żyda z pochodzenia. Jego przybrani polscy rodzice opisują mu świat w kategoriach onirycznej baśni, aby uchronić go przed przemocą i nagonką. Baśniowa opowieść oparta jest na "Mszy za miasto Arras“ Szczypiorskiego.
sześć osiem, reż. Grzegorz Jaremko, dram. Łukasz Wojtysko
Data: 22 październikaGodz.: 19:00Wolne miejsca: 0
Projekt sztuki teatralnej, osnutej m.in. na losach Jerzego Zawieyjskiego, pisarza żydowskiego pochodzenia, posła na Sejm i działacza katolickiego, ikony Marca’68. Autorzy chcą zbudować wielowątkową opowieść o Marcu, wykorzystując materiały dokumentalne, przemówienia Zawieyskiego, a także sceny fikcyjne, rozgrywające się w sklepie z dywanami, będącym metaforą pamięci niechcianej i źle obecnej.
BRAK BILETÓW
Wybierz inny dzień w kalendarzu powyżej.