PLENNEWSLETTERfacebooktwitteryoutube

iMaciuś
Godzina: 11:00
Wolne miejsca: 0
Tym razem do twórczej pracy wykorzystamy nowe technologie. Będziemy projektować w wirtualnej przestrzeni, konstruować inteligentne maszyny i pojazdy. Łączyć zabawę z nauką programowania. Sprawdzimy do czego można wykorzystać technikę w muzeum. Warsztaty przygotowaliśmy we współpracy firmą Cortland zajmującą się rozwiązaniami dla edukacji opartymi na produktach Apple.
BRAK BILETÓW
Ćwiczenia z widzenia
Godzina: 11:00
Wolne miejsca: 0
To czas wspólnej, twórczej zabawy z obrazem i słowem. Jedno i drugie będzie pretekstem do pracy z pastelą, drutem lub modeliną. Oswajać będziemy nowe pojęcia jak ekspresja, deformacja, mural, linia horyzontu, barwy ciepłe i zimne… Ćwiczymy naszą uwagę, kreatywność, wrażliwość na kolor i formę. ,,Ćwiczenia z widzenia’’ dedykowane są artystom żydowskiego pochodzenia a prowadzi je artystka plastyk Katarzyna Jarnuszkiewicz.
BRAK BILETÓW
Co się jada w święto Pesach?
Godzina: 11:00
Wolne miejsca: 1
Podczas Pesach wszyscy Żydzi wspominają ucieczkę z Egiptu, którą przeżyli ich przodkowie 3600 lat temu. We wspomnieniach przewijają się myśli o goryczy niewoli i słodyczy wyzwolenia. Takich smaków nie może zabraknąć także na świątecznym stole. W czasie warsztatów kulinarnych poznamy zwyczaje tradycyjnej wieczerzy sederowej i spróbujemy razem coś przyrządzić.
WYBIERZ
Wybierz inny dzień w kalendarzu powyżej.