PLENNEWSLETTERfacebooktwitteryoutube

Z historii dźwięku
Godzina: 11:00
Wolne miejsca: 0
Zabierzemy was w podróż w czasie. Na wystawie „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu” pokażemy zagadkowy świat patefonów, gramofonów i szaf grających. Przyjrzymy się procesowi nagrywania muzyki na płytę winylową i odwiedzimy najstarszą wytwórnię płytową w Polsce. Będziemy słuchać i badać różne gatunki muzyczne. Na warsztatach nagramy własny teledysk do jednego z przedwojennych szlagierów.
BRAK BILETÓW
iMaciuś
Godzina: 11:00
Wolne miejsca: 0
Tym razem do twórczej pracy wykorzystamy nowe technologie. Będziemy projektować w wirtualnej przestrzeni, konstruować inteligentne maszyny i pojazdy. Łączyć zabawę z nauką programowania. Sprawdzimy do czego można wykorzystać technikę w muzeum. Warsztaty przygotowaliśmy we współpracy firmą Cortland zajmującą się rozwiązaniami dla edukacji opartymi na produktach Apple.
BRAK BILETÓW
Tańce, hulańce, swawole
Godzina: 14:00
Wolne miejsca: 5
Cykl 10 zajęć dla dzieci (1-3 lat) wraz z opiekunami. Zajęcia organizowane są w poniedziałki 14.00-15.00 w miejscu edukacji rodzinnej. Ich głównym celem jest stymulowanie i wspieranie naturalnego rozwoju muzycznego dzieci. Robimy to, wykorzystując koncepcję uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona. Odwiedzamy także wystawę czasową „Szafa grająca!”, by tam także posłuchać muzyki i wypróbować działanie szafy grającej.
WYBIERZ
Wybierz inny dzień w kalendarzu powyżej.