Wybierz termin

PRZEFILTRUJ PO GRUPIE WYDARZEŃ LUB WYBIERZ Z WIDOCZNYCH PONIŻEJ:

Joga na Łące Leśmiana
Data: 7 sierpniaGodz.: 17:00Wolne miejsca: 4
Spotkajmy się na Muranowie i poznajmy się lepiej podczas jogi na trawie. W każdy piątek o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich Warszawiaków, a w szczególności Muranowian, bez względu na poziom zaawansowania, do uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach z jogi. Należy przyjść w stroju sportowym i zabrać ze sobą matę. Zajęcia poprowadzi Natalia Grądzka. Po przybyciu na miejsce każdy uczestnik zostanie poproszony o wypełnienie formularza osobowego otrzymanego od koordynatora wydarzenia. Niewypełnienie formularza będzie skutkowało brakiem możliwości udziału w wydarzeniu. Natalia Grądzka - dyplomowana nauczycielka jogi według metody B.K.S. Iyengara ze stopniem Introductory II. Praktykuje jogę od 2006 roku. Zajęcia prowadzi od ponad 10 lat. Uczestniczyła w 3-letnim kursie nauczycielskim prowadzonym przez Henryka Liśkiewicza oraz w warsztatach u polskich i zagranicznych nauczycieli jogi. Na zajęciach kładzie nacisk na rzetelną praktykę dostosowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestniczek oraz uczestników, a także na przyjazną atmosferę.
Miejskie ogrodnictwo w czasie pandemii z Łukaszem Skopem
Data: 8 sierpniaGodz.: 11:00Wolne miejsca: 4
Zapraszamy na dwa spotkania w plenerze z Łukaszem Skopem - miejskim ogrodnikiem, autorem bloga „Bez-Ogródek”, który opowie o roślinach i ziołach możliwych do uprawy w naszym najbliższym otoczeniu. Pod jego okiem stworzymy maleńką muranowską łąkę, na której zasadzimy żurawki i pachnące kwiaty. 18.07, 8.08, godz. 11.00-14.00 Miejsce: „Łąka Leśmiana” (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego) Z uwagi na limit miejsc na spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy. Link do rejestracji na spotkanie 18 lipca będzie dostępny od 6 lipca a na spotkanie 8 sierpnia od 27 lipca. Od początku XX wieku w Izraelu oraz innych państwach powstawały kibuce, w których Żydzi uczyli się pracy w spółdzielczym gospodarstwie rolnym. Część z nich znajdowała się na terenie Polski, skąd później udawano się do Izraela, by po odpowiednim przygotowaniu, móc przyczyniać się do budowy państwa Izrael. Podczas tegorocznych wakacji chcemy odtworzyć kolektywną atmosferę kibucu i wspólnie z mieszkańcami Warszawy stworzyć maleńką muranowską łąkę, na której zasadzimy żurawki i pachnące kwiaty, wabiące kolorowe motyle. Pragniemy wspólnie upiększyć nasz Muranów. Łukasz Skop - mgr inż. biotechnologii roślin, prowadzi bloga (www.bezogrodek.com) oraz popularny profil na Instagramie @bez.ogrodek. W "Dzień Dobry TVN" jest gospodarzem cyklu ogrodniczego pod tytułem "Co z tego wyrośnie?" gdzie pokazuje jak na niewielkiej przestrzeni stworzyć prawdziwą oazę zieleni.
Eko miasto: porozmawiajmy o śmieciach
Data: 15 sierpniaGodz.: 15:00Wolne miejsca: 30
Spotkanie ze Stanisławem Łubieńskim autorem wydanej w czerwcu „Książki o śmieciach”. Co się dzieje ze śmieciami, które wyrzucamy do śmietnika? Czy nasze indywidualne działania wystarczą, żeby zatrzymać katastrofę ekologiczną? Jak żyć z „nerwicą ekologiczną”? 15.08.2020 godz. 15.00 Miejsce: „Łąka Leśmiana” (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego) Z uwagi na limit miejsc na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy . Link do rejestracji będzie dostępny od 3 sierpnia. „Książka o śmieciach” to wszystko, czego zapewne nie chcesz wiedzieć o własnych śmieciach, ale jest tak fascynujące, że nie pożałujesz, kiedy się już dowiesz. Stanisław Łubieński, autor doskonale przyjętych esejów „Dwanaście srok za ogon” tropi, przepięknie opisuje i analizuje śmieci we własnym koszu, w osiedlowych śmietnikach, na wysypiskach, w lasach i oceanach, a nawet w odkrywanych przez archeologów osadach naszych przodków. Pisze o śmieciach oczywistych – jak plastikowe torebki – i nieoczywistych, które myśliwi zostawiają w ciałach zabitych przez siebie zwierząt. Fascynująco opowiada o niebezpiecznych związkach śmieci i natury oraz o tym, jak zmieniliśmy odpady z naszego życia w demona, który pożera nasz świat. Opowiada niezwykłą historię plastiku i diagnozuje w sobie i w nas ekologiczną neurozę. Ale nie pozostawia nas bez leków, które pozwolą nam wyzwolić się spod władzy przytłaczających nasze życie – nie tylko materialnych – śmieci. Stanisław Łubieński – pisarz i dziennikarz, z wykształcenia ukrainista i kulturoznawca. Współpracownik “Tygodnika Powszechnego”. Autor reportażu historycznego „Pirat stepowy”. Za zbiór esejów „Dwanaście srok za ogon otrzymał” Nagrodę Nike Czytelników 2017, a także nominacje do Paszportu Polityki 2016 oraz Nagrody Literackiej Gdynia 2017. Mieszka na Ochocie. Prowadzi spacery przyrodnicze i blog Dzika Ochota. W czerwcu br. nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się jego „Książka o śmieciach”. Partnerem wydarzenia jest wydawca „Książki o śmieciach” Wydawnictwo Agora.
Niedzielne popołudnia z poezją współczesną
Data: 16 sierpniaGodz.: 16:00Wolne miejsca: 17
W ramach cyklu "Niedzielne popołudnia z poezją współczesną" zapraszamy na dwa plenerowe spotkania ze współczesnymi twórcami. Z uwagi na limit miejsc na spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy. 26.07, 16.08, godz. 16.00 Miejsce: „Łąka Leśmiana” (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego) Z uwagi na limit miejsc na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Link do rejestracji na spotkanie lipcowe będzie dostępny od 13 lipca natomiast na spotkanie sierpniowe od 3 sierpnia. „Łąka Leśmiana” zielona instalacja przed Muzeum POLIN stworzona na cześć poety Bolesława Leśmiana jest doskonałym miejscem, by spotkać się z poezją współczesną różnych twórców. W tym nietypowym czasie pozwólmy sobie na chwile odpoczynku od rzeczywistości. Zatrzymajmy się, dając się ponieść pięknu poezji. Miłość, śmierć i piękno przyrody to trzy naczelne tematy, przewijające się w poezji Leśmiana. Kwestie te od zawsze frapowały poetów i nie zmieniło się to do dziś. W lipcu spotkamy się z warszawską poetką Barbarą Klicką i jej twórczością. To autorka książek z wierszami, powieści „Zdrój” i poematu scenicznego „Elementarz”, felietonistka "Dialogu". Jest laureatką Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius i Nagrody Literackiej Gdynia.
Wybierz inny dzień w kalendarzu powyżej.