PLENNEWSLETTERfacebooktwitteryoutube

PRZEFILTRUJ PO GRUPIE WYDARZEŃ LUB WYBIERZ Z WIDOCZNYCH PONIŻEJ:

Dźwiękowy Figiel-Migiel
Data: 23 lutegoGodz.: 11:00Wolne miejsca: 0
Zapraszamy na spotkania z muzyką, piosenkami, tańcem, grami i zabawami tradycyjnymi zaczerpniętymi ze wspólnego, polsko-żydowskiego folkloru dziecięcego. Kiedy dzieci z różnych kultur mieszkają obok siebie i bawią się na wspólnym podwórku, to powstają najlepsze, wspólne zabawy. A kiedy jeszcze wspólnie muzykują, to powstaje najpiękniejsza bo wspólna muzyka. Spotkania prowadzą muzycy z grupy Jaworowi Ludzie grający między innymi na skrzypcach, harmonii, bębenkach obręczowych, barabanie i lirze.
BRAK BILETÓW
W królestwie zwierząt
Data: 2 marcaGodz.: 11:00Wolne miejsca: 0
Tuż obok nas w lasach, miastach i naszych domach mieszkają istoty o różnych wielkościach, kolorach i charakterach. Opierzone, futrzaste i bzyczące. Zwierzęta są naszymi sąsiadami, z którymi spotykamy się niemal codziennie. Towarzyszą nam, uczą nas i pobudzają naszą wyobraźnię od wieków - pojawiały się w opowieściach biblijnych, bajkach żydowskich, były inspiracją fantastycznych ornamentów w synagogach. Zapraszamy na warsztaty Adama Kaczmarka i Wiktorii Rutkowskiej, w czasie których wykonacie niesamowite zwierzaki z gliny, drewna i innych niebanalnych materiałów.
BRAK BILETÓW
Wspólnota
Data: 3 marcaGodz.: 11:00Wolne miejsca: 10
Jeżeli wspólnota byłaby potrawą, którą chcemy ugotować, to jakie składniki trzeba do niej dodać, aby była dobra? Na warsztatach będziemy mówić o społecznościach, w których żyjemy, albo chcielibyśmy żyć. Zastanowimy się nad tym, kiedy grupa ludzi staje się wspólnotą i co jest nam potrzebne do dobrego, zgodnego życia. Na koniec stworzymy symbol idealnej wspólnoty.
Wybierz inny dzień w kalendarzu powyżej.