Wybierz termin

PRZEFILTRUJ PO GRUPIE WYDARZEŃ LUB WYBIERZ Z WIDOCZNYCH PONIŻEJ:

Jom Kipur - spotkanie z cyklu „Wokół kultury żydowskiej”
Data: 30 wrześniaGodz.: 16:00Wolne miejsca: 10
Zajęcia ONLINE dla seniorów na platformie ZOOM. Jakie znaczenie ma dla Żydów święto Jom Kipur? Co mówi o nim Tora i Talmud? Kiedy jest obchodzone? Jakie modlitwy rozbrzmiewają w tym czasie w synagogach? Uczestnicy zajęć dowiedzą się jakie są z nim związane obowiązki, obrzędy i zwyczaje. Usłyszą dźwięk szofaru, obejrzą film z modlitwą w synagodze, zaprezentowane zostaną powiązane ze świętem judaika.
Warsztaty rodzinne: Rodzinne gotowanie. Poznajemy kuchnię żydowską – chałka
Data: 3 październikaGodz.: 11:00Wolne miejsca: 0
Warsztat rodzinny ONLINE Cymes, czulent, śledź i… co na to gęś? Czyli o kuchni żydowskiej jedynej w swoim rodzaju – słodko-kwaśnej, pachnącej gałką muszkatołową, cynamonem i wanilią, czosnkiem i cebulą. Rozszyfrujemy co oznacza koszer, gefilte fish i inne tajemnicze nazwy. Spróbujemy zapamiętać, które święto jakie charakterystyczne ma potrawy. Zagramy też w quiz i…nauczymy się zaplatania tradycyjnej chałki! Warsztaty rodzinne dla dzieci 4-10 lat wraz z opiekunami.
BRAK BILETÓW
Warsztaty rodzinne: Rodzinne gotowanie. Poznajemy kuchnię żydowską – mirabelka
Data: 4 październikaGodz.: 16:00Wolne miejsca: 1
Warsztat rodzinny ONLINE Dawno, dawno temu w Dzielnicy Północnej Warszawy, której dzisiejszy Muranów jest częścią, mieszkańcy kamienic w szklane słoje zamykali lato – z owoców lata i jesieni robiono przetwory, aby w zimowy czas cieszyć się tym niezwykłym skarbem. Wśród domów rosły różne drzewa, między nimi dająca wyjątkowe, złote i pięknie pachnące owoce – mirabelka. Poznamy historię niezwykłego drzewa z ulicy Nalewki. Nauczymy się, jak słodycz owoców przechować na później. Warsztaty rodzinne dla dzieci 4-10 lat wraz z opiekunami.
Wybierz inny dzień w kalendarzu powyżej.