Wybierz termin

PRZEFILTRUJ PO GRUPIE WYDARZEŃ LUB WYBIERZ Z WIDOCZNYCH PONIŻEJ:

Kuchnia żydowska - spotkanie z cyklu „Wokół kultury żydowskiej”
Data: 25 listopadaGodz.: 16:00Wolne miejsca: 7
Jedyna w swoim rodzaju, niesamowicie różnorodna. Słodko-kwaśna, pachnąca gałką muszkatołową, cynamonem i wanilią, czosnkiem i cebulą. Rozszyfrujemy co oznacza koszer, gefilte fish, czy gęsie pipki. Spróbujemy zapamiętać, do którego święta jest przypisana dana potrawa, oraz które dania na stałe zagościły na polskich stołach, a które jeszcze warto poznać?
Polacy - Żydzi: historia (nie)porozumienia. Zoom na trudne historie | webinar ONLINE
Data: 29 listopadaGodz.: 17:00Wolne miejsca: 17
WYDARZENIE ONLINE Podyskutujemy o mitach, legendach, stereotypach krążących wokół Żydów w Polsce. Czy można prześledzić mit aż do samego jego początku? Jak wygląda to dziś? Co możemy zrobi, by lepiej się rozumieć i darzyć wzajemnym szacunkiem?
Co słychać? Muzyczne poszukiwania – warsztaty twórcze online
Data: 5 grudniaGodz.: 11:00Wolne miejsca: 23
Warsztaty odbywają się na platformie zoom. Podczas cyklu spotkań zaproponujemy działania twórcze skupiające się wokół fenomenu muzyki. Będziemy wspólnie wsłuchiwać się w siebie, przyjrzymy się pierwszym wydawanym przez człowieka dźwiękom, zainspirujemy się muzyką z różnych części świata oraz zanurzymy w muzyce codzienności. Zaprosimy Was do ćwiczeń pedagogiczno-teatralnych, plastycznych i muzycznych. W ruch pójdą nasze ciała, głosy, glina, płótna, farby, drewno i materiały recyklingowe. Warsztaty prowadzone przez Adama Kaczmarka – edukatora muzeum oraz Wiktorię Rutkowską. Warsztaty dla dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami.
Przez dziurkę od klucza. Zoom na żydowską codzienność | webinar ONLINE
Data: 6 grudniaGodz.: 17:00Wolne miejsca: 19
WYDARZENIE ONLINE Wspólnie udamy się na wirtualny spacer po fragmentach wystawy stałej Muzeum POLIN i jak przez dziurkę od klucza zajrzymy do religijnego żydowskiego domu, gdzie poznamy codzienność żydowskich rodzin oraz dowiemy się, jak obchodzą ważne uroczystości.
Wybierz inny dzień w kalendarzu powyżej.